16 septembrie 2007

Cadoul fotbalistilor ieseni pentru Nichita

Frumos cadou i-au facut jucatorii de la Poli Iasi primarului Nichita. Exact in ziua in care domnul primar si-a serbat cei 51 de ani, Poli a incasat cinci goluri chiar in dealul Copoului. Caderea totala in repriza secunda (4 goluri luate in 15 minute!)e inexplicabila pentru niste fotbalisti care pana acum au aratat ca stiu sa lupte. Ma intreb ce va zice investitorul Zapodeanu dupa prestatia din repriza secunda. L-am criticat dupa iesirea sa inoportuna in urma egalului cu Farul Constanta insa acum are tot dreptul sa iasa la interval. Cat priveste pronosticul pe care l-am dat (1-1) daca meciul se termina in minutul 70 nimeream rezultatul. Daca ar fi sa facem o gluma putem spune ca in repriza secunda Poli Iasi a jucat ca Dinamo, iar Dinamo ca Lazio.